Destek Hizmetleri

Destek Hizmetleri

7/24 Müşteri Hizmetleri ve Desteği ile İşinizi Büyütün

İş hayatında ne kadar başarılı olursanız, o kadar çok mevcut ve potansiyel müşteriye destek hizmeti sağlamanız gerekir. Müşteri hizmetlerinizi yönetirken, tüm müşteri taleplerini yanıtlamanız ve yanıtlama becerilerinizin ne kadar gelişmiş olduğu büyük önem taşır. Büyümenizi yavaşlatacak ve kötü bir müşteri deneyimine yol açabilecek duruma düşmemek çok önemlidir, aksi durumda kötü incelemeler ve müşteri kaybı ile karşı karşıya kalaiblirsiniz.

Bir müşteri hizmetleri sanal asistanı; müşteri iletişimini, sorunlu bilet yönetimini, canlı sohbeti, e-posta iletişimini ve idari desteği yöneten bir uzak çalışandır. Sanal asistanlarımız, tek bir SA’dan departman düzeyinde personel alımına kadar B2B veya B2C işletmelerin müşteri hizmetlerini ve desteğini sağlamak için çalışabilir. Personel problemlerinin sizi temel görevinizden uzaklaştırmasına izin vermeden, müşteri talep yoğunluğuna bağlı olarak ölçeklenebilir sayıda Sanal Asistan ile gerektiği kadar istihdam sağlamanıza olanak tanır.

SanalAsistan’da, iş yaşam döngüsünün tüm aşamalarında kuruluşlarla çalışma konusunda uzmanız ve müşteri hizmetleri desteğinde yetersiz kalmanın sizi nasıl engelleyebileceğini çok net bir şekilde biliyoruz. Bu nedenle, müşteri hizmetleri görevlerinizi yerine getirmek için en yüksek kalitede sanal asistanlar sunmaktan gurur duyuyoruz ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için hızla ekibinizi ölçeklendirmenize olanak tanıyoruz.

Müşteri Hizmetleri Sanal Asistanı Sizin İçin Neler Yapabilir?

 • Müşteri sorgularına çözümler sunar ve ürünler, süreçler, garantiler ve daha fazlası hakkındaki sorgulara yanıt verir.
 • Müşteri iletişimlerine hızlı bir şekilde yanıt verilmesini ve doğru paydaşa iletilmesini sağlar. Etkin bir şekilde bir iletişim irtibat görevlisi ve aracı olarak görev yapar.
 • Çevrimiçi telefon sistemleri veya VoIP aracılığıyla müşterilerle e-posta, canlı sohbet desteği, SMS ve telefon kanallarından iletişim kurar.
 • Müşteriyle ilgili sorunlar için CRM’nizde sorun bildirimleri oluşturur, güncelleme yapar, ilgili departmana aktarır ve/veya çözer.
 • Hızlı yanıtlar sağlar, doğru çözümü hızla sunmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak için ekibinizdeki uygun personelle birlikte çalışır.
 • Hedeflenen anketler ve diğer geri bildirim girişimleri aracılığıyla müşteri geri bildirimi toplar.
 • Sosyal medya platformlarında ve inceleme sitelerinde müşterilerden gelen geri bildirimleri ve incelemeleri takip eder.
 • Gelen aramaları ve e-postaları tarar, takvimleri yönetir, raporları çalıştırır, CRM’yi günceller.
 • Müşteri eğitimi ve öğretimi, sorun çözümü ve hızlı müşteri yanıtı konusunda yardımcı olur.
 • Müşteri hesaplarının oluşturulması, yükseltmeler, hesap hizmetleri için başlangıç ve/veya bitiş tarihleri ve gerektiğinde yaklaşan yükseltme talepleri için planlamayı yönetir.
 • Müşteri hizmetlerini yolunda tutmak için dahili programın sürdürülmesine yardımcı olur.